Zwiedzamy Zamek w Golubiu - Dobrzyniu

W dniu 8 września 2021 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wielgiem wzięli udział w zwiedzaniu Zamku w Golubiu- Dobrzyniu wraz z przewodnikiem. Dzięki uprzejmości pracowników gotycko - renesansowego zabytku wychowankowie mieli możliwość poznania ciekawostek oraz legend związanych z historią Zamku.

Mamy wakacje!

O godzinie 9:00 w szkole naszego Ośrodka rozbrzmiał dźwięk ostatniego dzwonka, który zakończył rok szkolny 2020/2021, kolejny trudny rok szkolny, rok, który minął pod znakiem pandemii i długo trwającej nauki w trybie zdalnym. Na szczęście dla wszystkich uczniów udało się go szczęśliwie zakończyć z nadzieją na to, że kolejny będzie mniej kłopotliwy i spokojniejszy dla wszystkich. Wspomniała o tym dyrektor Ośrodka, Hanna Wiśniewska, która podziękowała wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz całej kadrze pedagogicznej i pozostałym pracownikom ośrodka, za trud włożony w pracę na rzecz pomyślnych rezultatów osiągniętych przez naszych uczniów.

Powrót do szkolnych ławek

Zakończyły się wakacje i uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem z radością ponownie zasiedli w szkolnych ławkach, co w okresie pandemii jest dla nich szczególnie cenne. Zanim to się jednak stało i rozbrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka, Dyrektor Ośrodka, Hanna Wiśniewska, powitała wszystkich przybyłych uczniów, w szczególności tych, którzy przestąpili próg naszej szkoły po raz pierwszy oraz wszystkich rodziców.

Rajd pieszy wokół Jeziora Wielickiego

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych składników zdrowego stylu życia. Jest ona ważna na każdym etapie funkcjonowania człowieka i można ją realizować zarówno w miejscu zamieszkania, jak również poza nim. Jedną z bardzo atrakcyjnych form spędzania czasu jest turystyka aktywna, która jest przyjemnym, ciekawym i korzystnym dla zdrowia sposobem na spędzanie wolnego czasu.

8 czerwca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem uczestniczyli w kolejnym rajdzie pieszym wokół jeziora Wielgie. Głównym celem wycieczki było propagowanie ekoturystyki i zdrowego, aktywnego stylu życia, a także integracja miłośników aktywnego wypoczynku oraz zabawy na świeżym powietrzu.