Rozśpiewani, roztańczeni uczniowie

W dniu 10 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wielgiem zostali zaproszeni na galę laureatów konkursu „Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie”, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Maj – rocznica pięknych serc

Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję,  dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.

25 kwietnia 2024 r. w SOSW w Wielgiem odbyła się uroczystość z okazji kolejnej rocznicy UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Obchody te zorganizowane zostały w formie warsztatów zajęciowych i połączone z obchodami kolejnej rocznicy CHRZTU POLSKI.

Turniej z tradycją

8 maja we Wielgiem o tytuł mistrza XVII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego walczyli zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, Radziejowie, Wielgiem i z Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu. Zawodnicy systemem „każdy z każdym” rozgrywali 10-minutowe mecze. O wynikach decydowała liczba punktów zdobytych podczas poszczególnych spotkań, w przypadku tej samej liczby punktów decydującą rolę odegrała liczba zdobytych bramek.

Światowy Dzień Ziemi

Jak co roku w naszym Ośrodku świętowany jest Światowy Dzień Ziemi. Święto naszej planety obchodzone jest 22 kwietnia. Przypominać ma nam o tym, jak ważne jest promowanie ekologicznych postaw oraz ochrona naszego środowiska.