Filmowe nauki

"Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena - nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca.

„Narodowe Czytanie”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem, w dniu 6 września br. wziął udział w jedenastej edycji ,,Narodowego Czytania’’, wydarzeniu pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. Prezydent Andrzej Duda do tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” wybrał „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. “Ballady i romanse” zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu poezji Adama Mickiewicza.

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

We wszystkich zespołach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem przeprowadzono pogadanki dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. Uczniowie zapoznali się też z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie zpe.gov.pl, przygotowali także wspólnie z pielęgniarką tematyczną gazetkę. 14 września wszyscy uczniowie wzięli udział w pikniku nad Jeziorem Wielickim.

Naukę czas zacząć!

Pierwszy września, pierwszy dzwonek i wszyscy przyjechali do szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem. W sali gimnastycznej naszego Ośrodka dyrektor Hanna Wiśniewska oraz v-ce dyrektor Elżbieta Wiwatowska, przywitały wszystkich uczniów a w szczególności, tych nowo przyjętych w szeregi uczniowskiej społeczności.