Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, a także radosnego nastroju i serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

Cały czas pomagamy

Dzięki współpracy z epaka.pl Golub-Dobrzyń - punkt nadań i odbioru przesyłek w dniu 6 marca 2024 r. dostarczyliśmy tym razem 140 kg nakrętek aby pomóc Adrianowi Kubackiemu.

Pierwszy dzień wiosny

W czwartek 21 marca, społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem obchodziła pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa/Dzień Kolorowej Skarpetki. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w ich 21 parze.

Ostatkowy Mikołaj

Mijający okres karnawału, był czasem zabaw, bali, wspólnego biesiadowania. Przyniósł wiele radości i rozrywki. W tym roku uczniowie nasi postanowili zakończyć karnawał w sposób niecodzienny, mianowicie w ostatnim jego dniu, w tłusty czwartek ósmego lutego postanowili spotkać się ze Świętym Mikołajem.  Spotkania takie odbywają się, co roku, są na stałe wpisane do kalendarza imprez i uroczystości naszego Ośrodka.