Piłka nożna powróciła do Wielgiego!

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem, po okresie dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, wznowiliśmy rozgrywki piłkarskie w formule Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego. Tegoroczny turniej, który był jego piętnastą edycją, zgodnie z tradycją, zawody otworzyła Hanna Wiśniewska – dyrektor Ośrodka, która powitała przybyłych piłkarzy.

Malowanie słomką- ćwiczenia oddechowe dla dzieci

Do ćwiczeń oddechowych wykorzystujemy różne gry i zabawy. Pomagają nam w tym celu również zabawy plastyczne, a dokładniej malowanie przy użyciu słomki do napojów. Zabawa ta nieodłącznie wiąże się z chlapaniem i lekkim bałaganem, dlatego też zdobywa uznanie Naszych podopiecznych.

Kreatywne zabawy- stemple z widelca

W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wielgiem każde dziecko może być twórcze, można również zwiększyć efektywność twórczego myślenia poprzez trening, czyli ćwiczenia. Zadaniem wychowawcy jest więc dobieranie takich metod i ćwiczeń, aby w trakcie twórczości plastycznej pobudzać, rozwijać i wspierać aktywną postawę naszych wychowanków.

Waleczni Wielgie

W dniu 26 kwietnia 2022r. na obiektach GKS „Olimpia” Grudziądz odbył się XI Kujawsko-Pomorski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: biegi sprinterskie na 100m., 200m., 400m., a także w skoku w dal z miejsca, skoku w dal z rozbiegu, pchnięciu kulą i rzutu piłeczką palantową. Każdy uczestnik mógł startować w dwóch konkurencjach.