Już po ostatnim dzwonku!

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego po dźwiękach ostatniego dzwonka zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Hanna Wiśniewska wraz z wicedyrektor Panią Elżbietą Wiwatowską w uroczystym nastroju pożegnały wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników ośrodka. Dyrektor ośrodka podziękowała uczniom i nauczycielom za wspólny trud włożony w pracę oraz uzyskane osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Życzyła także wszystkim uczniom i pracownikom radosnych, udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu do szkolnych ław.

Historyczny sukces!!!

W dniu 28 maja 2024 r. w Radziejowie odbył się XVIII Kujawsko-Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Siedem zespołów, biorących udział w zawodach, zostało podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna – „Waleczni” Wielgie trafiła do grupy „niebieskiej”, gdzie za przeciwników miała dwie drużyny z Bydgoszczy.

Piknik rodzinny

„... Bo rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy...”.

Z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Matki i nadchodzącego dnia Ojca, 11 czerwca, już po raz kolejny w SOSW w Wielgiem, został zorganizowany Piknik Rodzinny, który został połączony z Dniem Drzwi Otwartych Ośrodka. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna. Organizując imprezę pragnęliśmy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom jak ważna jest rodzina. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, kształtuje się osobowość młodego człowieka. To rodzina od podstaw uczy nas reakcji na świat, uczy wartości i norm funkcjonowania. W niej tworzą się pierwsze więzi emocjonalne, rodzą się uczucia. Będąc członkiem rodziny dziecko przyswaja sobie wiedzę o otaczającym go świecie. Dlatego tak ważny jest jej wpływ na rozwój młodego pokolenia.

XII Meeting Lekkoatletyczny „Barwy Sprawności” w Toruniu

W dniu 27.05.2024 r. uczniowie SOSW w Wielgiem wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych w Toruniu pod nazwą „Barwy Sprawności”. Była to już XII edycja tego wydarzenia, które jak co roku przynosi naszym uczniom wiele radości, daje możliwość sprawdzenia swojej sprawności i kondycji fizycznej.