W dniu 18 października grupa 15 uczniów SOSW w Wielgiem wraz z nauczycielami udała się do Płocka na mecz Fortuna Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy Wisłą Płock i Legią Warszawa. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w tego typu wydarzeniu. Uczniowie mogli oglądać dwie czołowe drużyny naszej ekstraklasy, w których to składach znalazło się kilku reprezentantów Polski. Nasi wychowankowie, mimo późnej pory, z wielkim zainteresowaniem oglądali poczynania swoich idoli na boisku i mogli się przekonać, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Pomimo niesamowitego dopingu kibiców gospodarzy, po bardzo dobrym i ciekawym meczu piłkarze Wisły przegrali 0:3.

Ogólne wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Po zakończeniu spotkania padały pytania, kiedy odbędzie się kolejny wyjazd.

Wycieczka mogła dojść do skutku dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół SOSW w Wielgiem i Prezesowi Zarządu Wisły Płock, który przekazał bezpłatne zaproszenia na mecz.

Autor: Ryszard Kwiatkowski

legia2022_00001