Zachęcamy do przekazania 1,5 % swojego podatku

Dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem. Dzięki Waszym ogromnym sercom uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania, korzystać z różnych form rehabilitacji.

HIPOTERAPIA JAKO JEDNA Z FORM REHABILITACJI REALIZOWANA PRZEZ SOSW W WIELGIEM

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem corocznie stara się wzbogacać swoją ofertę edukacyjną i rehabilitacyjną dla swoich uczniów. W związku z tym organizowane są różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki edukacyjne, m.in. w ramach programu „poznaj Polskę” wyjazdy sportowe, ale także realizowane są zajęcia rehabilitacyjne w plenerze. Mowa o hipoterapii i przejażdżkach na koniu.

Nasze miasto – Golub-Dobrzyń

Dnia 26 października 2022 r. uczniowie klasy VIII SOSW w Wielgiem wybrali się na wycieczkę do Golubia- Dobrzynia. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Urzędzie Pocztowym w Dobrzyniu. Pani urzędniczka zapoznała z zakresem usług pocztowych oraz zadaniami, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu.

Przeżyliśmy piłkarskie emocje!

W dniu 18 października grupa 15 uczniów SOSW w Wielgiem wraz z nauczycielami udała się do Płocka na mecz Fortuna Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy Wisłą Płock i Legią Warszawa. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w tego typu wydarzeniu. Uczniowie mogli oglądać dwie czołowe drużyny naszej ekstraklasy, w których to składach znalazło się kilku reprezentantów Polski. Nasi wychowankowie, mimo późnej pory, z wielkim zainteresowaniem oglądali poczynania swoich idoli na boisku i mogli się przekonać, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Pomimo niesamowitego dopingu kibiców gospodarzy, po bardzo dobrym i ciekawym meczu piłkarze Wisły przegrali 0:3.