W dniu 12 września 2024 roku po raz kolejny przystąpiliśmy do „Narodowego Czytania” pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku prezentowaną lekturą był dramat Juliusz Słowackiego „Kordian”.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie pary prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Po prezentacji dotyczącej twórczości Juliusza Słowackiego odczytano wybrany fragment „Kordiana” a następnie w praktycznej formie wyjaśniono dzieciom znaczenie trudnych słów. Wychowankowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, co świadczyło o uważnym słuchaniu prezentowanych treści.

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją aby docenić wartość czytania i spotkać się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

Autor: Aleksandra Kowalska

nczytanie24_00001