W dniu 27.05.2024 r. uczniowie SOSW w Wielgiem wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych w Toruniu pod nazwą „Barwy Sprawności”. Była to już XII edycja tego wydarzenia, które jak co roku przynosi naszym uczniom wiele radości, daje możliwość sprawdzenia swojej sprawności i kondycji fizycznej.

Nasz Ośrodek reprezentowali: Kacper Zientarski, Szymon Hinkelman, Oliwia Stefańska, Małgorzata Olczykowska, Krzysztof Dominiak i Piotr Szczepański. Oprócz naszej reprezentacji byli także: uczniowie z SOSW w Toruniu, Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 z Torunia, ZSS Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu, także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ARKADIA z Torunia oraz gospodarze imprezy ZS Nr 19 w Toruniu.

Zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia się w 5 konkurencjach: bieg na 60 m i bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca i sztafeta wahadłowa.  We wszystkich konkurencjach nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Z medalami wrócili: Małgorzata Olczykowska- zajmując 3 miejsce w skoku w dal, w biegu na 60 m Szymon Hinkelman zajął również drugie miejsce, a w biegu wahadłowym Krzysztof Dominiak uplasował się na trzecim miejscu. Największy sukces nasi uczniowie odnieśli w sztafecie wahadłowej, w której biegli: Krzysztof Dominiak, Szymon Hinkelman, Małgorzata Olczykowska i Piotr Szczepański. Wspólnym wysiłkiem zajęli pierwsze miejsce i zdobyli złoty medal.

Puchar i nagrodę za udział za udział w zawodach odebrał Kacper Zientarski.  Każdy z uczniów otrzymał słodkie upominki. Dopisała pogoda, humory, sprawna organizacja i gościnność – imprezę zaliczamy do naprawdę udanych, dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Autor: Agnieszka Kucińska