We wtorek 21 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy SOSW w Wielgiem uczestniczyli w wycieczce do alpakarni „Lucafiori” w Oborach. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja edukacyjna, podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat pochodzenia alpak, ich hodowli i pielęgnacji. Te niezwykłe zwierzęta okazały się bardzo przyjemne i wzbudziły dużą sympatię wśród uczniów. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia i przytulania się do nich sprawił uczniom ogromną radość.

Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty rękodzielnicze. Uczniowie przy kominku i gorącej herbatce tkali z włóczki „krajeczki”, służące jako bransoletki, breloki, zakładki do książek, które zabrali z sobą na pamiątkę pobytu w tak ciekawym miejscu.

Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele pisali listy do Św. Mikołaja, po zaadresowaniu wrzucone zostały do specjalnej skrzynki pocztowej i jak przyjdzie czas wysłane zostaną do Laponii. Mamy nadzieję, że św. Mikołaj będzie o nas wszystkich pamiętał, tak jak my nie zapomnimy wrażeń z pobytu w alpakarni. Mamy nadzieję powtórzyć ten wyjazd edukacyjny.

Autor: Janina Jasińska

war_z_alpaka00001