18 stycznia roku uczniowie ZET II Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wielgiem udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Golub- Dobrzyń. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego oraz przypomnienie i utrwalenie wiadomości o leśnych zwierzętach, dla których zima to wyjątkowo trudny okres.

Kolejny rok z rzędu w naszym Ośrodku organizowana jest akcja „Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę”, dzięki której z wielką chęcią uczniowie zbierają kasztany i żołędzie, aby móc dokarmić potrzebujące zwierzęta. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłyby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie tej pory roku. Wszystkie zebrane przez nas dary jesieni zostały przekazane w ręce Pana Leśniczego, który bardzo chętnie przywitał Nasze dzieci i wręczył im drobne upominki za ich wielkie zaangażowanie. Wychowankowie podczas spotkania poznali rolę i zadania leśniczego oraz wysłuchali ciekawostek na temat zwyczajów zwierząt zamieszkujących las. Mile spędzone chwile uhonorowane zostały wspólnym zdjęciem.

Paulina Trojanowska