W dniu 1 kwietnia 2022r. w Radziejowie odbył się XVI Kujawsko-Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nim udział 6 zespołów: Tacy Sami Bydgoszcz, Naprzód Bydgoszcz, Olimpijczyk Chełmno, Hubal Aleksandrów Kujawski, Dwójka Radziejów i Waleczni Wielgie.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyły się gry obserwowane, które decydowały o podziale na grupy.

Utworzono 2 grupy: żółtą (silniejszą) i niebieską(słabszą).

Nasza drużyna i obydwie drużyny z Bydgoszczy zostały zakwalifikowane do pierwszej grupy. Rozegraliśmy dwa mecze, w pierwszym, z drużyną Tacy Sami, po wyrównanym meczu niestety przegraliśmy 2:0, natomiast w drugim meczu, chodź długo prowadziliśmy, zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Wojciechowski.

Ostatecznie w turnieju zajęliśmy drugie miejsce i na szyjach naszych zawodników pojawiły się srebrne medale. Chłopcy, za swój dobry występ, otrzymali również nagrody rzeczowe. Zwycięzcami turnieju zostali piłkarze Tacy Sami z Bydgoszczy i to właśnie oni będą reprezentować nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

Nasz klub, działający przy naszym ośrodku reprezentowali: Cezary Szczygielski, Kamil Mełnicki, Jan Jabłoński, Jakub Wojciechowski, Daniel Wojciechowski, Sylwester Wysocki, Kacper Juszczyński, Filip Juszczyński i Patryk Jurkiewicz.

Autor: Ryszard Kwiatkowski

Piłkarska wiosna
Piłkarska wiosna
Piłkarska wiosna
Piłkarska wiosna
Piłkarska wiosna
Piłkarska wiosna