Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, relaksu zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy cali i wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego.

O bezpieczeństwie najlepiej uczyć się przez zabawę, dlatego wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyli w warsztatach pt. „Bezpieczne ferie”, podczas których utrwalali zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych oraz jak wzbogacali swoją wiedzę, jak unikać zagrożeń korzystając z zimowego wypoczynku.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu, mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Należy jednak pamiętać, że podstawą jest zdrowy rozsądek i ostrożność. Wychowawcy udzielali więc rad dotyczących bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na powietrzu. Przestrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic oraz wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, omawiali także zasady bezpiecznego podróżowania dla udających się na wypoczynek, a także bezpiecznego przebywania w domu. Wychowankowie chętnie rozwiązywali zagadki i uczestniczyli w zabawie.

Autor: Małgorzata Jurkiewicz