W środę 20 października 2021 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wielgiem wybrali się na wycieczkę do kina Cinema City w Toruniu na film animowany pt. „Rodzinka rządzi”.  Dzieci wspólnie z bohaterami przeżyli mnóstwo zabawnych przygód.

Były oczarowane magią, humorem oraz bohaterami tego filmu. Pełne wrażeń i zadowolenia po seansie pojechały do restauracji Mc Donald’s na ciepły posiłek. Wycieczka dostarczyła wychowankom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji, pozwoliła na kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie poprawnych nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. To była udana przygoda! Towarzyszyły jej radość, dobry humor i pozytywne wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z wycieczką pozostały do późnego wieczora.

Paulina Trojanowska