Tak to prawda! Przekonali się o tym wszyscy uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wielgiem i ich opiekunowie, którzy odbyli podróż do naszej pięknej stolicy. Wycieczka do Warszawy była długo oczekiwana i nareszcie zaistniały warunki by spełnić marzenia naszych podopiecznych. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od odwiedzin warszawskiego ZOO, w którym dzieci na własne oczy mogły zobaczyć wiele gatunków zwierząt, o których dowiadywały się dotąd tylko z książek lub internetu. Widzieliśmy przedstawicieli gatunków zamieszkujących w Polsce oraz okazy fauny bytujące na wszystkich kontynentach. Pokonanie trudów wędrówki po rozległych terenach ogrodu zoologicznego ułatwiła kolejka, która przewiozła dzieci z przystanku obok lodziarni do bramy głównej.

Walory przyrodoznawcze naszej wycieczki nie były jedynymi, po wizycie w zoo udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie byliśmy świadkami uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz oddaliśmy hołd ofiarom przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Lekcji historii ciąg dalszy nastąpił na warszawskiej starówce, gdzie uczniowie podziwiali Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III Wazy oraz odwiedzili Pomnik Małego Powstańca ku czci dzieci walczących w czasie wojny. Wędrówka po starówce przebiegała wzdłuż murów obronnych, które przekroczyliśmy bramą XVI wiecznego Barbakanu Warszawskiego, następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy pomnik Syrenki Warszawskiej.

Ostatni etap naszej wycieczki to powrót do współczesności, przez bramy Stadionu Narodowego, o którym bardzo ciekawe informacje przekazała nam pani przewodnik. Byliśmy świadkami procesu zakładania murawy przed planowanym meczem reprezentacji narodowej, zwiedziliśmy pomieszczenia, w których przygotowują się do meczu i regenerują po jego rozegraniu piłkarze. Uczniowie zwiedzili szatnię, łaźnię, sale odnowy biologicznej a także zasiedli na miejscu trenera i piłkarzy w sali konferencyjnej centrum prasowego. Zabrakło tylko jednego…prawdziwego meczu!

Koniecznie trzeba wspomnieć i podziękować naszym licznym darczyńcom, którzy od wielu lat wspierają finansowo nasze Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem, dzięki którym takie formy wspierania edukacji naszych uczniów mogą być realizowane oraz firmie McDonald ’s Polska, która wielokrotnie gościła naszych uczniów w swych restauracjach i serwowała naszym dzieciom bezpłatny posiłek. Dziękujemy!

Michał Lisiński

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
warszawa_00017
warszawa_00018
warszawa_00019
warszawa_00020
warszawa_00021
warszawa_00022
warszawa_00023
warszawa_00024
warszawa_00025
warszawa_00026
warszawa_00027
warszawa_00028
warszawa_00029
warszawa_00030
warszawa_00031
warszawa_00032
warszawa_00033
warszawa_00034
warszawa_00035