W SOSW w Wielgiem realizowany jest Program Wieloletni: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3”. Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów poprzez zakup nowości wydawniczych, w szczególności literatury pięknej i lektur szkolnych.

W ramach tego programu nasz Ośrodek w 2020 r. otrzymał wsparcie  na zakup nowych książek i audiobooków do biblioteki szkolnej za kwotę 3600,00 zł. Realizacja projektu daje szansę  na rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w formie różnego rodzaju projektów edukacyjnych, takich jak „Przerwa na czytanie”, „Głośne czytanie dzieciom”, czy „CZYTAJĄCA GRUPA WYCHOWAWCZA”- programu realizowanego w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach Programu nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór  o nowości wydawnicze w postaci książek  i audiobooków. Są między innymi lektury, beletrystyka o różnej tematyce-fantastyka, sensacja, literaturę przygodowa i obyczajowa,  bajki, wiersze i baśni.

Zapraszamy do biblioteki!