17 października uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem wzięli udział w spektaklu teatralnym na lodzie „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, który obejrzeć można było w hali widowiskowo–sportowej „Tor-Tor” w Toruniu. Wychowankowie uważnie obserwowali spektakl oparty na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Sindbad mieszkał z wujem Tarabukiem – poetą, w Bagdadzie. Pewnego dnia, zachęcony przez Diabła Morskiego, postanawia wypłynąć w świat i drogą morską przemierza prawie cały świat.

Podczas podróży przeżywa wiele przygód. W widowisku udział wzięli zawodowi łyżwiarze z całej Polski. Uczniów zachwyciły ich wspaniałe bajkowe kostiumy, piękna ruchoma scenografia, efekty pirotechniczne oraz znakomita oprawa muzyczna.

Autor : Marta Wiwatowska-Szczutkowska

rewia_00001