2 grudnia 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wielgiem odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”. Nasz Ośrodek już od dawna aktywnie uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, konkurs był dopełnieniem czytanych przez nauczycieli i wychowawców treści, które przenoszą w świat fantazji.

Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat literackich bohaterów, przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością, ciekawą formą wykonania oraz niesamowitym zaangażowaniem. Poziom prac był bardzo wysoki, trudno było wyznaczyć jednego zwycięzcę, więc wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Konkurs sprawił dzieciom wiele radości i stworzył wspaniałą okazję na rozwijanie aktywności twórczej, wyobraźni, kreatywności oraz zainteresowań plastycznych naszych wychowanków.

(PT)