W założeniach i celach Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem jest działalność wspomagająca edukację poprzez organizowanie zajęć hipoterapii, hydroterapii, terapii ruchowej dla uczniów SOSW w Wielgiem.
W związku z tym systematycznie w ramach działalności rehabilitacyjnej i rekreacyjnej Stowarzyszenie organizuje zajęcia z hipoterapii i hydroterapii.
Zajęcia rehabilitacyjne w formie hipoterapii organizowane są dla uczniów w Szkole Jeździeckiej „Floret” mieszczącej się w Otłoczynie, prowadzonej przez Joannę Karmińską.

Oprócz jazdy konnej, która jest głównym i najważniejszym elementem organizowanych wyjazdów, uczniowie mają możliwość korzystania z obecności innych zwierząt mieszkających na terenie stadniny, też jako formy swoistej terapii. Ośrodek położony jest w pięknej okolicy, zalesionej, odizolowanej od zgiełku miejskiego, więc jest okazja do spacerów po lesie, obcowania z naturą, wspólnego grillowania oraz aktywnego spędzenia czasu w pięknych okolicznościach przyrody.
Uczniowie regularnie biorą udział także w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych w wodzie, które odbywają się w Rypińskim Centrum Sportu.
Realizacja tych zadań możliwa jest m.in. dzięki środkom pozyskanym z tytułu odpisu 1% podatku dochodowego. Wszystkim darczyńcom Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem w imieniu członków i uczniów SOSW w Wielgiem bardzo dziękuje.

Autor: Marta Wiwatowska-Szczutkowska

hipo_00001